Bulwary nad rzeką Czarna Hańcza

bulwary bulwary

Bulwary nad Czarną Hańczą w Suwałkach, usytuowane między ulicami 24 Sierpnia i Adama Mickiewicza, stanowią niezwykle atrakcyjne miejsce do wypoczynku i rekreacji. Ten malowniczy teren oferuje szerokie ścieżki piesze i rowerowe wzdłuż rzeki, tworząc idealne warunki do spacerów i jazdy na rowerze, jak również do relaksu na nadbrzeżnych terenach rekreacyjnych.

W sąsiedztwie bulwarów znajduje się galeria sztuki Stara Łaźnia, będąca częścią Suwalskiego Ośrodka Kultury. Galeria mieści się w zabytkowym, odrestaurowanym budynku dawnej łaźni z końca XIX wieku, który zachował swój oryginalny styl carski. Po 1945 roku budynek ten służył jako łaźnia miejska, a obecnie, oprócz galerii sztuki, mieści również wypożyczalnię sprzętu rekreacyjnego oraz kawiarnię.

To unikatowe połączenie kultury, historii i rekreacji nad brzegiem Czarnej Hańczy sprawia, że bulwary w Suwałkach są wyjątkowym miejscem, które przyciąga zarówno mieszkańców, jak i turystów poszukujących wypoczynku w pięknych, zielonych otoczeniach.

Advertisement

Fot.: UM Suwałki

Keep Up to Date with the Most Important News

By pressing the Subscribe button, you confirm that you have read and are agreeing to our Privacy Policy and Terms of Use
Advertisement