Nie żyją chłopcy, pod którymi załamał się lód na jeziorze Wigry

zalamal lod zalamal lod

Adam Szałanda, dyrektor szpitala wojewódzkiego w Suwałkach, potwierdził w niedzielę, że mimo intensywnych starań medycznych, obaj chłopcy zmarli – jeden w sobotę wieczorem, a drugi krótko po północy w niedzielę.

Zdarzenie rozegrało się w okolicy Starego Folwarku, gdzie chłopcy oddalili się około dwustu metrów od brzegu. Szczegółowe okoliczności wypadku są jeszcze badane.

W reakcji na wypadek, niemal trzydzieści osób z załóg strażackich z Suwałk i Augustowa, w tym nurkowie, zostało zaangażowanych w operację ratunkową. Wykorzystano łodzie i sań lodowych, a także wsparcie śmigłowca LPR.

Advertisement

Młodszy z chłopców został szybko wydobyty na powierzchnię i przewieziony na brzeg, gdzie podjęto próby reanimacji, które początkowo przyniosły efekt, i chłopiec został przetransportowany do szpitala. Drugiego chłopca, znalezionego pod wodą, również udało się reanimować po przewiezieniu na brzeg, i został on również zabrany do placówki medycznej.

Mimo natychmiastowej pomocy i zaawansowanej opieki medycznej, stan obu chłopców od samego początku był bardzo ciężki, co ostatecznie doprowadziło do ich śmierci.

Keep Up to Date with the Most Important News

By pressing the Subscribe button, you confirm that you have read and are agreeing to our Privacy Policy and Terms of Use
Advertisement