Nowy radiowóz w suwalskiej komendzie

nowy radiowoz nowy radiowoz

Nowy oznakowany radiowóz wzbogacił flotę suwalskiej Policji. KIA Sportage zakupiono w ramach Programu modernizacji Policji na lata 2021 – 2024 oraz dzięki współfinansowaniu ze środków jednostek samorządu terytorialnego.

Do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach trafił nowy oznakowany radiowóz KIA Sportage. Zakup pojazdu został zrealizowany w ramach Programu modernizacji Policji na lata 2021-2024, a współfinansowany ze środków jednostek samorządu terytorialnego. Oznacza to, że połowę środków potrzebnych na zakup samochodu zapewniła Policja, a drugą połowę przekazały samorządy.

Zakup tego radiowozu został współfinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach oraz Urząd Gminy w Suwałkach, Urząd Gminy w Filipowie, Urząd Gminy w Raczkach, Urząd Gminy w Przerośli, Urząd Gminy w Bakałarzewie, Urząd Gminy w Jeleniewie, Urząd Gminy w Szypliszkach, Urząd Gminy w Wiżajnach, Urząd Gminy w Rutce Tartak. Całkowity koszt zakupu samochodu to ponad 200 tysięcy złotych. Oznakowana KIA Sportage wyposażona jest w silnik hybrydowy o pojemności 1,6 litra, o mocy 180 koni mechanicznych. Nowe auto poświęcił kapelan suwalskich policjantów, a kluczyki, na ręce naczelnika wydziału patrolowo-interwencyjnego, symbolicznie przekazał Prezydent Miasta Suwałk i Starosta Suwalski.

Advertisement

Keep Up to Date with the Most Important News

By pressing the Subscribe button, you confirm that you have read and are agreeing to our Privacy Policy and Terms of Use
Advertisement