Reklama

Nowy radiowóz w suwalskiej komendzie

nowy radiowoz nowy radiowoz

Nowy oznakowany radiowóz wzbogacił flotę suwalskiej Policji. KIA Sportage zakupiono w ramach Programu modernizacji Policji na lata 2021 – 2024 oraz dzięki współfinansowaniu ze środków jednostek samorządu terytorialnego.

Do Komendy Miejskiej Policji w Suwałkach trafił nowy oznakowany radiowóz KIA Sportage. Zakup pojazdu został zrealizowany w ramach Programu modernizacji Policji na lata 2021-2024, a współfinansowany ze środków jednostek samorządu terytorialnego. Oznacza to, że połowę środków potrzebnych na zakup samochodu zapewniła Policja, a drugą połowę przekazały samorządy.

Zakup tego radiowozu został współfinansowany przez Urząd Miejski w Suwałkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach oraz Urząd Gminy w Suwałkach, Urząd Gminy w Filipowie, Urząd Gminy w Raczkach, Urząd Gminy w Przerośli, Urząd Gminy w Bakałarzewie, Urząd Gminy w Jeleniewie, Urząd Gminy w Szypliszkach, Urząd Gminy w Wiżajnach, Urząd Gminy w Rutce Tartak. Całkowity koszt zakupu samochodu to ponad 200 tysięcy złotych. Oznakowana KIA Sportage wyposażona jest w silnik hybrydowy o pojemności 1,6 litra, o mocy 180 koni mechanicznych. Nowe auto poświęcił kapelan suwalskich policjantów, a kluczyki, na ręce naczelnika wydziału patrolowo-interwencyjnego, symbolicznie przekazał Prezydent Miasta Suwałk i Starosta Suwalski.