PGK, ZKM, Rozkład jazdy MPK 

pgk zkm rozklad jazdy suwalki pgk zkm rozklad jazdy suwalki

Rozkład jazdy autobusów miejskich stanowi kluczowy element funkcjonowania publicznego transportu w każdym mieście, a Suwałki nie są wyjątkiem. Znajdując się w północno-wschodniej części Polski, Suwałki oferują swoim mieszkańcom oraz turystom sieć autobusową, która jest nie tylko niezbędna do codziennego przemieszczania się, ale także odgrywa ważną rolę w utrzymywaniu dynamiki miejskiego życia. Wprowadzenie nowego rozkładu jazdy autobusów miejskich jest zawsze istotnym wydarzeniem, które wpływa na codzienne rutyny wielu osób.

Sieć komunikacji miejskiej w Suwałkach, zarządzana przez lokalne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, stanowi kluczowy element infrastruktury miejskiej, łącząc różnorodne dzielnice i obszary podmiejskie. Jest to wygodna opcja dla tych, którzy nie dysponują własnym środkiem transportu. Z ważnego przystanku na pl. M. Konopnickiej, pasażerowie mają dostęp do licznych atrakcji regionu, w tym do Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem (linia nr 2) oraz do stacji kolejki wąskotorowej w Płocicznie (linia nr 4).

Informacje o rozkładzie jazdy można znaleźć na tablicach przy przystankach oraz na stronie internetowej www.pgk.suwalki.pl. Dla miłośników technologii, dostępna jest również aplikacja mobilna myBus online, ułatwiająca lokalizację przystanków.

Advertisement

Bilety dostępne są w różnych punktach, w tym w kioskach i sklepach przy przystankach, a także w biletomacie na pl. M. Konopnickiej. Można je również nabyć przez aplikacje mobilne takie jak GoPay, mPay, SkyCash i moBiLET, jak również bezpośrednio u kierowców w formie karnetów.

Przewóz większych bagaży i psów jest możliwy za dodatkową opłatą. Rowerów niestety nie można przewozić. Podróżujący poza miasto powinni zakupić bilet na strefę A lub B, zgodnie z cennikiem dostępnym na stronie internetowej. Dodatkowe informacje można uzyskać w Centrum Obsługi Klienta ZKM Suwałki.

Keep Up to Date with the Most Important News

By pressing the Subscribe button, you confirm that you have read and are agreeing to our Privacy Policy and Terms of Use
Advertisement