Reklama

PGK, ZKM, Rozkład jazdy MPK 

pgk zkm rozklad jazdy suwalki pgk zkm rozklad jazdy suwalki

Rozkład jazdy autobusów miejskich stanowi kluczowy element funkcjonowania publicznego transportu w każdym mieście, a Suwałki nie są wyjątkiem. Znajdując się w północno-wschodniej części Polski, Suwałki oferują swoim mieszkańcom oraz turystom sieć autobusową, która jest nie tylko niezbędna do codziennego przemieszczania się, ale także odgrywa ważną rolę w utrzymywaniu dynamiki miejskiego życia. Wprowadzenie nowego rozkładu jazdy autobusów miejskich jest zawsze istotnym wydarzeniem, które wpływa na codzienne rutyny wielu osób.

Sieć komunikacji miejskiej w Suwałkach, zarządzana przez lokalne Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, stanowi kluczowy element infrastruktury miejskiej, łącząc różnorodne dzielnice i obszary podmiejskie. Jest to wygodna opcja dla tych, którzy nie dysponują własnym środkiem transportu. Z ważnego przystanku na pl. M. Konopnickiej, pasażerowie mają dostęp do licznych atrakcji regionu, w tym do Wigierskiego Parku Narodowego w Krzywem (linia nr 2) oraz do stacji kolejki wąskotorowej w Płocicznie (linia nr 4).

Informacje o rozkładzie jazdy można znaleźć na tablicach przy przystankach oraz na stronie internetowej www.pgk.suwalki.pl. Dla miłośników technologii, dostępna jest również aplikacja mobilna myBus online, ułatwiająca lokalizację przystanków.

Bilety dostępne są w różnych punktach, w tym w kioskach i sklepach przy przystankach, a także w biletomacie na pl. M. Konopnickiej. Można je również nabyć przez aplikacje mobilne takie jak GoPay, mPay, SkyCash i moBiLET, jak również bezpośrednio u kierowców w formie karnetów.

Przewóz większych bagaży i psów jest możliwy za dodatkową opłatą. Rowerów niestety nie można przewozić. Podróżujący poza miasto powinni zakupić bilet na strefę A lub B, zgodnie z cennikiem dostępnym na stronie internetowej. Dodatkowe informacje można uzyskać w Centrum Obsługi Klienta ZKM Suwałki.