Advertisement

Restauracja „Pod Jelonkiem” w Jeleniewie

pod jelonkiem pod jelonkiem

Restauracja Pod Jelonkiem usytuowana u wejścia do Suwalskiego Parku Krajobrazowego – jednej z najurokliwszych okolic w Polsce, stanowi istotny punkt na trasie odkrywania tego malowniczego regionu.

Oferuje bogaty wybór dań kulinarnych charakterystycznych dla regionu, w tym takie specjały jak kartacze, babka ziemniaczana, kiszka ziemniaczana, chłodnik „mrowisko”, skękacz i inne lokalne przysmaki. Szczególnie poleca „Półmisek regionalny”, prezentujący bogactwo smaków tradycyjnych podlaskich specjałów. W menu znajdują się również klasyczne polskie dania, w tym golonka wędzona w kapuście, świeże wiejskie mleko zsiadłe podawane z ziemniakami, oraz orzeźwiający podpiwek.

Jedną z zimowych atrakcji jest smażona stynka, której wyjątkowy smak sprawia, że tęskni się za zimowymi miesiącami. Menu zawiera ponad 60 tradycyjnych domowych dań i zup, opartych na przepisach przekazywanych z pokolenia na pokolenie. Restauracja, która świętuje już 30 lat swojej działalności, jest znana z długoletniej tradycji.

ul. Sportowa 7 16-404 Jeleniewo Restauracja Pod Jelonkiem