Restauracja Tatarak w Hotelu Loft 1898

restauracja tatarak foto restauracja tatarak foto

Szef kuchni w restauracji „Tatarak” jest entuzjastą francuskiej kuchni, która stanowi dla niego największe źródło inspiracji. Jak wyjaśnia, polska kuchnia przedwojenna miała wiele wspólnego z francuską, charakteryzując się użyciem dużych ilości ziół, masła i świeżych produktów, w tym owoców morza czy kaparów. W restauracji szczególny nacisk kładzie się na świeżość i zdrowie serwowanych potraw, co jest obecnie bardzo cenione przez gości.

Mistrzowska ręka szefa kuchni jest doceniana przez klientów, szczególnie gdy sam podchodzi do stołu z serwowanymi daniami. Przykładem jest pszenica z serem z Wiżajn i polędwiczką z dzika, danie, które szef kuchni, Bogdan Mróz, zawsze osobiście podaje. Jest ona przygotowywana metodą sous vide, podawana z sosem borowikowym oraz buraczkami smażonymi na czosnku. Całość jest pokryta specjalnym szklanym kloszem, do którego wpuszczany jest dym z gałązek jabłoni, co dodaje daniu wyjątkowego aromatu.

W „Tataraku” potrawy są intensywnie przyprawiane, z wyraźnymi smakami. Często wykorzystywany jest sos sojowy, czosnek i papryczka chilli. Bogdan Mróz podkreśla, że smak dania powinien być pamiętany przez klienta, dlatego też nie podaje się oddzielnych przypraw do samodzielnego doprawiania. Goście restauracji otrzymują dania o charakterystycznym i wyrazistym smaku, co stanowi ważny element doświadczenia kulinarnej wizyty w „Tataraku”.

Advertisement

Bogdan Mróz – Szef Kuchni Restauracji Tatarak

Bogdan Mróz ma talent do łączenia tradycyjnej elegancji z oryginalnymi akcentami, które zachwycają nawet najbardziej wymagających koneserów kulinarnych. Jego oddanie dla sztuki kulinarnej jest widoczne w każdym daniu, które serwuje. Pasjonuje się on dostarczaniem wyjątkowych doświadczeń smakowych i eksplorowaniem nowych, ekscytujących aromatów.

zdjęcie z potrawy restauracja tatarak suwałki
Zdjęcie z potrawy w Restauracji Tatarak w Suwałkach
zdjęcie z potrawy restauracja tatarak suwałki
Zdjęcie z potrawy w Restauracji Tatarak w Suwałkach
zdjęcie z potrawy restauracja tatarak suwałki
Zdjęcie z potrawy w Restauracji Tatarak w Suwałkach

Keep Up to Date with the Most Important News

By pressing the Subscribe button, you confirm that you have read and are agreeing to our Privacy Policy and Terms of Use
Advertisement