Siatkarze Ślepska Malow Suwałki  zagrają z PSG Stal Nysa

slepsk nysa slepsk nysa

Siatkarze Ślepska Malow Suwałki zagrają w najbliższy czwartek pierwsze, ligowe spotkanie w 2024 roku. Przeciwnikiem biało-niebieskich będzie PSG Stal Nysa, w której szeregach doszło przed sezonem 2023/2024 do kilku istotnych zmian kadrowych, choć trzon zespołu pozostał nienaruszony.

Do zespoły z Nysy trafili m.in. Maciej Muzaj, Wojciech Włodarczyk, Kamil Szymura oraz Kamil Kosiba. Nowi zawodnicy dobrze wkomponowali się do układanki trenera Daniela Plińskiego. Obie ekipy przystąpią bowiem do bezpośredniej rywalizacji w odmiennych nastrojach. Siatkarze PSG Stali Nysa plasują się w ligowej tabeli na 7. miejscu, z dorobkiem 22 punktów. PSG Stal Nysa legitymuje się bilansem – 6 zwycięstw i 7 porażek. Na drugim biegunie znajdują się biało-niebiescy, którzy z 12 punktami na koncie zajmują dopiero 13. miejsce, z 4 zwycięstwami i 9 porażkami. Zespół z Nysy zwyciężył w 12. kolejce PlusLigi z Treflem Gdańsk 3:0, natomiast Ślepsk Malow Suwałki musiał uznać wyższość Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wicemistrzów Polski, z którymi przegrał 0:3 po bardzo zaciętym spotkaniu. Nysianie, przed zakończeniem 2023 roku, doznali jeszcze porażki z Projektem Warszawa, z którym nie zdołali ugrać choćby seta.

Keep Up to Date with the Most Important News

By pressing the Subscribe button, you confirm that you have read and are agreeing to our Privacy Policy and Terms of Use
Advertisement