Zalew Arkadia

zalew arkadia zalew arkadia

Zalew Arkadia w Suwałkach jest sztucznie utworzonym zbiornikiem wodnym, położonym w podmokłym zakolu rzeki Czarnej Hańczy. Jego historia sięga początku XVIII wieku, kiedy został stworzony do obsługi kamedulskiego młyna. W XIX wieku zalew przestał pełnić swoją pierwotną funkcję i zaczął być miejscem rekreacji dla mieszkańców miasta.

W 1911 roku obok zalewu zbudowano Teatr Arkadia, a w 1927 roku otwarto kompleks obiektów sportowych, co jeszcze bardziej zwiększyło atrakcyjność tego miejsca. Podczas II wojny światowej zalew został zasypany przez niemieckie wojska, ale po zakończeniu wojny został odbudowany przez polskich saperów.

Dzisiaj Zalew Arkadia jest popularnym miejscem wypoczynku, oferującym wiele atrakcji. Wśród nich warto wspomnieć o urokliwej wysepce, do której można dotrzeć za pomocą mostku. W okolicy zalewu znajduje się street workout park, parkour park, korty tenisowe, skate park oraz dwie restauracje i plac zabaw, co czyni go idealnym miejscem dla różnorodnych aktywności na świeżym powietrzu dla osób w każdym wieku.

Advertisement

Fot.: UM Suwałki

Keep Up to Date with the Most Important News

By pressing the Subscribe button, you confirm that you have read and are agreeing to our Privacy Policy and Terms of Use
Advertisement